Zakłady bukmacherskie w unihokeju

Fani unihokeja nie będą narzekać na nudę w nadchodzących miesiącach. Polish Cup, czyli przebieżki przed ważniejszymi rozgrywkami zakończyły się w lutym, a w maju czekają Mistrzostwa Świata Kobiet U19 w Kanadzie. W przyszłym roku z kolei rozpoczną się Mistrzostwa Świata… Mamy też kolejną gratkę dla kibiców – w przyszłym roku rozegrane zostaną we Wrocławiu Światowe Igrzyska Sportowe, w których znalazło się również miejsce dla unihokeja. Jak wykorzystać ten szczególny czas sportowych imprez? Proponujemy odrobinę adrenaliny połączonej z czystą rozrywką: obstawianie zakładów to również sposób na uczestniczenie w „fanowskiej” kulturze unihokeja kobiet. Przedstawiamy garść pomocnych informacji.

Tyle rozgrywek, a czasu nie ma na pojawienie się na meczu?

Nic straconego: z łatwością można oglądać mecze na żywo lub śledzić wyniki na stronach bukmacherskich. Wszystkie wyniki udostępniane są szybko i na bieżąco. Zarejestrowanie się na portalu zakładów sportowych nic nie kosztuje, a wiąże się z korzyściami takimi jak otrzymania bonusowych kwot po wpłaceniu depozytu – mowa tu o takich renomowanych bukmacherach jak Expekt, OddsRing i ComeOn, które serdecznie polecamy. Każdy szanujący się bukmacher udostępnia graczom całą gamę dyscyplin sportowych do obstawiania zakładów, nie ma więc obaw, że nie uda się znaleźć unihokeja. Dla przykładu: na OddsRing można w tej chwili obstawiać zakłady na mecze ligi szwedzkiej, szwajcarskiej, fińskiej i nawet czeskiej, czyli lig, których drużyny narodowe w unihokeju zdobywają znaczne sukcesy.

Początkowo system może wydawać się skomplikowany, ale to tylko pozory. W Europie obowiązuje system dziesiętny. Co to oznacza? Przy każdym meczu wyświetlany jest kurs, jak np. 1.5 – służą one do oszacowania prawdopodobieństwa danego wyniku. Im wyższy kurs, tym mniejsze prawdopodobieństwo, a co za tym idzie: szukajcie niższych kursów, bo one oznaczają większe prawdopodobieństwo. Kursy można również przełożyć na liczbę procentową wedle wzoru 1/kurs zakładu * 100 = prawdopodobieństwo w procentach.

Jak to działa w praktyce?

Przyjmijmy, że Drużyna 1 otrzymuje 3.20 prawdopodobieństwa wygranej, a Drużyna 2 2.42. W taki sposób obliczamy, że Drużyna 1 ma 31,25% na zwycięstwo, a Drużyna 2 aż 41,3%. Remis dostał kurs 2.58, procentowy wynik wynosi więc 38,76%. Sumujemy wszystkie te liczby i otrzymujemy liczbę 111,31% – warto wiedzieć, że każda liczba powyżej 100%, w tym przypadku 11,3%, to podatek odprowadzany od całości sumy przez bukmachera.

Ten zbiór wiadomości to podstawa, który początkujący gracz musi sobie przyswoić – reszta przyjdzie z czasem i doświadczeniem. Warto śledzić uważnie najnowsze wyniki meczów, szczególnie, że w unihokeju kobiet jest, a będzie ich jeszcze więcej przy rozgrywkach międzynarodowych, i analizować statystyki. Portale zakładów sportowych są bardzo pomocne i łatwe w obsłudze, a każdy może pochwalić się Centrum Pomocy, gdzie można zadać każde pytanie i otrzymać wyczerpującą odpowiedź. Co więcej, można też obstawiać na aplikacjach mobilnych z każdego miejsca, w którym znajduje się gracz – z domu, pracy, tramwaju, samochodu… Aplikacje są również darmowe, ich obsługa bezproblemowa. Gdyby ktoś miał ochotę obstawiać zakłady w podobnych dyscyplinach, hokeju na lodzie chociażby, nie ma problemu. Można obstawić wiele zakładów jednocześnie, nawet te długoterminowe.

Obstawiać czy nie obstawiać? Hazard zmienił dziś oblicze na legalną sztukę uczestniczenia w sportowych wydarzeniach. Unihokej kobiet i rozgrywki z nim związane są doskonałą okazją dla kibiców do zapoznania się ze światem zakładów bukmacherskich. Zachęcamy do spróbowania i przekonania się, że to świetna rozrywka i interesujące doświadczenie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *